ESPİYE  İLKSAN TEMSİLCİLİĞİNE  İSA KÜP SEÇİLDİ.

ESPİYE İLKSAN TEMSİLCİLİĞİNE İSA KÜP SEÇİLDİ.

Bu haber 2331 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 9.4.2016 22:59:07

Tam açılımıyla "İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı" olan İLKSAN ilkokul öğretmenleri arasında yardımlaşmayı sağlamak amacıyla 1943 de kurulmuştur. 
Espiye ilçemizde 104 üyesi bulunan İlksanın yapılan seçimde 78 oy kullanıldı.seçimlere iki adayla girildi.Yapılan seçimde Oyların 44 ünü alan Şehit Hüseyin Tahmaz ilköğretim okulu sınıf öğretmeni İsa  Küp İlksan Espiye temsilcisi oldu. 

Küp  ''seçimin demokratik bir şekilde gerçekleştiğini, ILKSAN üyelerinin her ilçede seçtikleri temsilcilerin daha sonra kendi aralarında yaptıkları oylama ile İl Temsilcilerini belirlemektedirler Üye sayısına göre temsiliyet yoktur. Bu sistem temsiliyette adaletsizliğe yol açmaktadır. Toplamda 31.708 İlksan üyesinin olduğu İstanbul iline sadece 4 temsilci verilirken, toplamda 477 üyenin olduğu Bayburt iline 2 temsilci verilmektedir. İLKSAN a üye olmak bir zorunluluk olup, aylık belli bir miktar para aidat olarak maaşlarımızdan kesilmektedir '' dedi.

Üç yıl bu görevde Espiyemizi temsil edecek olan İsa Küp  geçen ay İlçe Kaymakamlığınca Başarı Belgesi ile ödüllendirilmişti. 

shadow
shadow

Diğer Haberler

Espiye Kaymakamı Göreve Başladı

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir göreve başladı.

Yazıyı Oku


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku