ESPİYE MÜFTÜSÜ İLK RESMİ NİKÂHINI KIYDI

ESPİYE MÜFTÜSÜ İLK RESMİ NİKÂHINI KIYDI

Bu haber 1946 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 9.5.2018 00:21:33

Espiye Müftüsü İlk Resmi Nikâhını Kıydı.Müftülere nikah kıyma yetkisinin verilmesinin ardından Espiye Müftüsü Yavuz Koçak, ilk kez resmi nikah kıydı.


Espiye ilçe Müftülüğü Konferans salonunda düzenlenen törenlerde Espiyeli Serdar Çapkın- Semra Arıcan ile Yağlıdereli Ali Şanal- Nurgül Aktaş çiftlerinin nikahlarını kıydı.
Çiftlere evlilikle ilgili tavsiyelerde bulunan Koçak, evlilik cüzdanlarını gelinlere teslim etti. Koçak, yaptığı açıklamada, TBMM’den çıkan yasayla müftülere nikah kıyma yetkisinin verildiğini anımsatarak, Espiye’de ilk uygulama ile 2 çiftimizin nikahının gerçekleştirildiğini söyledi.

Uygulamanın hayırlı ve uğurlu olmasını dileyen Koçak, “Belediyelerimiz ve diğer nikah kıyma yetkisine sahip bütün sorumlular ve müesseseler gibi biz de kanun ve yasaların verdiği yetkiye dayanarak üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz. Biz vatandaşımızın hizmetindeyiz.
Bu uygulamanın hayırlı olmasını Cenabı Allah’tan temenni ediyorum”dedi.
Nikâhları Espiye ilçe müftülüğünde kıyılan Serdar Çapkın; Espiye İlçe Müftülüğünün kıydığı ilk nikah’ın kendi nikahları olması nedeniyle çok mutlu olduklarını ifade etti.

Ali Şanal ise; Yağlıdere müftülüğünde İmam Hatip olarak görev yaptığını, Yağlıdere ilçe müftü vekilliğini de yapan Espiye İlçe Müftümüze nikahımızı kıydırmış olmaktan mutluluk duyduklarını, bu vesileyle nikahımızı kıyan müftü Yavuz Koçak’a teşekkür ediyoruz”dedi.
Espiye ilçe müftülüğünde Nikâhları kıyılan Serdar Çapkın ve Ali Şanal çiftine işe ilçe müftülüğü tarafında İslam İlmihali kitabı hediye edildi. (SERAP BIYIK )

shadow
shadow

Diğer Haberler

Espiye Kaymakamı Göreve Başladı

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir göreve başladı.

Yazıyı Oku


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku