ESPİYE  ÖNAL'I  İŞARET  EDİYOR

ESPİYE ÖNAL'I İŞARET EDİYOR

Bu haber 2255 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 30.3.2019 01:28:50

Yaptığı  çoşkulu  mitingde projelerini anlattı hemde halka söz  verdi.


31 Mart yerel seçimler öncesi  seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren İYİ Parti ve Millet ittifak   Espiye belediye başkan adayı İbrahim ÖNAL   Espiye 'de düzenlediği çoşkulu mitingde projelerini anlattı hemde halka söz verdi.
Mitingde bu gün Espiye 'ye sözümüz var diyerek konuşmasına başladı.Geçen 15 yılın değerlendirmesini yapan Önal '' 15 yıldır bu ilçeyi yönetiyorsunuz sizler yaptığınız hizmetlerle anılmanız gerekirken bu süreçte AK partisinin gücünü bu ilçede tehtit aracı olarak kullandınız ve halada kullanmaya devam ediyorsunuz.Sokakta koruma ordusu ile dolaşıyorsunuz.5 yıl önce kardeşinden başkanlığı devralmadan önce kardeşim hata yaptı ben bunları düzelteceğim diye bu insanlardan oy istedin,bu gün ise kardşin abim yanlış yapıyor ben bunları düzelteceğim diye senin adına oy istiyor.Bu ne yanılgı ve çelişkidir 15 yıl bu ilçeyi yöneten abi ,kardeş  yaptığınız hizmetlerle anılmalıydınız ne seçim bürosu,ne de ev ev gezip oy peşine düşmemeliydiniz.sokaktaki insanlar sizden korkar olmuşlar.

Bana soruyorlar niye aday oldun diye ben bir markayım İbrahim Önal bir markadır gelen insanları gerimi cevirseydim Espiye'yi bir korku imparatorluğu sarmış sokakta ben bile bunu hissediyorum benim işe koyduğum insanlar bile elimi sıkmaktan korkar olmuş aman birileri görür abi diyorlar. Kutuplaştırılmış , baskı altına alınmış esnaf memur işciyle karşı karşıyayız.İnsanlar sokakta elimi sıkmaya korkar olmuş,baskı altında memura işçiye arabalarına fotoğraf yapıştırarak seçim çalışmalarına katılmaya zorluyorlar.Espiye bir arada yaşadığımız bir yer ben bu tür uygulamalara asla pirim vermeyeceğim.İnsanları ayrıştıran değil birleştiren başkan olacağım bizler diyoruzki herkes herkesle kucaklaşabilmeli, ayrıştırmamalı.
15 yıldır belediyeyi şuursuzca ,pervassızca yönettiler,verdikleri sözlerin altında kaldılar.Ben ve ekipim sizlere vaad ettiğim projeleri 5 yıl içersinde yapamassak bir daha karşınıza çıkıp oy istemeyeceğiz.
Belediye başkan meçlis üyelerimin çocukları belediyede işe girmeyecek,bu gün baktığımızda belediyeyi yönetenlerin çocukları belediyenin üst kademelerinde babalarıyla birlikte çalışıyor biz buna asla müsade etmeyeceğiz .

Belediye Başkan adayı ÖNALmitinge ittifak aday kadrosuyla çıktı. Kontenjan adayları Şükrü Kömürcü -İbrahim  Burak Güven ,Belediye meclis üyeleri Mehmet Dursun , Ersin Bahadır , Turgut  Usta ,  Şaban Yılmaz , İsmail Güven, Mustafa Uzun , Adnan Şahan, Mehmet Akıllı , Ahmet Türkmen , Sercan Bekci , Hacı Ahmet Dutal , Çağatay Cebeci , Çağlar  Akay  ve İl genel meçlis üyeleri İmdat Mürsel Önal,Emin Şahin ,Mehmet Elevli  ile alanda gösterilen ilgiden oldukca memnun kalan Önal Projelerini bir bir uzun tezahuratlar arasında vatandaşlara sundu.Sık sık yoğun bir şekilde konuşması vatandaşlar tarafından tezahuratlar ve sevgi gösterileri kesildi. Önal  Hayalde olan projeler değil gerçekçi projeleri hayata gecireceklerini bundan halkımızın hiç kuşkusu olmamasını ,gençlerimizden çoçuklarımıza ,kadınlarımıza, yaşlılarımıza kadar her kesim hitap edecek projelerimiz hayal ürünü kağıtlarda arşivlerde kalacak projeler değil gercek yaşama sunacağımız projelerdir.Önal 1 nisan sabahı hiç bir siyasi ayrım yapmadan tüm Espiye'de yaşayan insanlarımızı  bağrına basacağını hiç bir ayrım yapmayacağını ayrıştıran küstüren değil kucaklayan bir başkan olacağını belediye kapılarının herkese ayni mesafede  açık olacağını'' söyledi. (Haber Merkezi)

shadow
shadow

Diğer Haberler

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku


MİNİK KÜBRANUR'A DEVLET SAHİP ÇIKTI

Küçük Kübranur haberi ile ilgili Valilik ve Kaymakamlık harekete geçti.

Yazıyı Oku