Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Yapıldı

Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Yapıldı

Bu haber 611 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 16.4.2019 22:37:33

Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.


Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı’nın sekizincisi, Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’nın katılımıyla 16 Nisan 2019 Salı günü, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.
Çalıştayın açılışında konuşan Vali Sarıfakıoğulları, bu çalıştayların gelecek yıllarda da devam etmesini arzuladıklarını belirterek, "Çünkü özellikle genç kuşak öğretmenlerin bu çalıştaylardan alacağı çok şeyler olduğu düşüncesindeyim. Çünkü bunu bizzat geçen yıl gördük ve yaşadık. Gerçekten hem öğrenme ortamının daha nitelikli hale gelmesi, hem öğrenme yöntemlerinin daha inovatif anlamda zenginleştirilmesi noktasında öğretmenlerimiz ile okul müdürlerimiz çok büyük emek ve çaba sarf etmişlerdi, biz de onları takdirle izledik, değerlendirdik” dedi. Vali Sarıfakıoğulları, bu çalışmaların diğer bölgelere ve illere de örnek teşkil etmesini diledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, Çalıştaya desteklerini esirgemeyen, Sayın Milli Eğitim Bakanımız Ziya Selçuk’a, Sayın Valimiz Harun Sarıfakıoğulları’na, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Fatih Kıratlı’ya ve sunumlarıyla destek veren değerli akademisyen ve öğretmenler ile katılımlarıyla onurlandıran bölge illerinin İl Milli Eğitim Müdürlerine ve emeği geçen tüm katılımcılara teşekkür etti.
“Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı”nın Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizesinde üç yıldır bölgesel olarak düzenlendiğini belirtten Tosunoğlu, bölgesel olarak düzenlenen çalıştaya; Artvin, Bayburt, Gümüşhane, Rize, Samsun, Ordu ve Trabzon illerinin destek verdiğini söyledi.
Konuşmaların ardından gün boyu sürecek olan Çalıştaya geçildi. Çalıştayda, ilimizde ve bölge illerinde görev yapan öğretmenler, okul/kurum yöneticileri, il/ilçe yöneticileri ve akademisyenlerin bulunduğu yaklaşık 400 izleyici, birçok yenilikçi uygulama ve materyal örneği etrafında bir araya geldi.
Öğrenmeyi ve öğrenme ortamlarını zenginleştirmek için gayret eden öğretmenleri ve eğitimcileri, meslektaşları ile bir araya getirerek iletişim ve işbirliği temelinde yeni öğrenme ortamları yaratmayı hedefleyen Çalıştayda 10 adet sözlü sunum, 21 adet poster sunum ve 6 adet atölye çalışması yer aldı.


 Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Yapıldı  Eğitimde İyi Örnekler Çalıştayı Yapıldı
shadow
shadow

Diğer Haberler

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku


MİNİK KÜBRANUR'A DEVLET SAHİP ÇIKTI

Küçük Kübranur haberi ile ilgili Valilik ve Kaymakamlık harekete geçti.

Yazıyı Oku