ÇERÇİLER YAYLA ZAMANINI BEKLİYOR

ÇERÇİLER YAYLA ZAMANINI BEKLİYOR

Bu haber 1287 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 17.5.2019 01:37:04

Sezonluk yaylada  yaşayan vatandaşlar, şehir merkezinden uzak oldukları için, bütün ihtiyaçlarını ilçeden  gelen çerçilerden karşılıyorlar.


     Espiye ve Yağlıdere  ilçelerine bağlı yüksekdeki köy sakinleri ve sezonluk yaylada yaşayan vatandaşlar merkezden uzak oldukları için bütün ihtiyaçlarını bu çerçilerden karşılamak zorunda kaldıklarını söylediler.
    20 yıllık pazarlarda çerçici esnafı olan  3 çocuk babası Kenan Çelik,yayla sezonunun gelmesini bekliyor.Vatandaşların çok sayıda ihtiyacını kendilerinden karşıladıklarını dile getiren çerçilerden Çelik, uzak yaylalardan  merkeze gelmek zor olduğu için hizmeti vatandaşın ayağına götürdüklerini söyleyerek, “Yaklaşık 20 yıldır bu şekilde ilçeleri gezerek seyyar satıcılık yapıyorum. Yayla mevsiminin başlamasını bekliyorum.Ben dört mevsimlik iş yapıyorum. Merkezden çıkıp yaylalara da gidiyoruz fakat buraya geliyoruz diye yüksek bir fiyatta istemiyoruz, yani markette satılan fiyat neyse bizde de aynı fiyatta satıyoruz diyebilirim.  Halk sürekli merkeze gidip gelemiyor. Bu şekilde buraya geldiğim zaman herkes gelip de buradan alışveriş yapabiliyor. Biz halkın ayağına kadar gelip burada ne ihtiyaçları varsa onları karşılamaya çalışıyoruz.  Buradaki halkımızı düşünerekten fazla bir fiyatta almıyoruz.”diye konuştu.

        DAHA ÇOK PAKET VE TORBALI ÜRÜNLER SATIYOR
    Merkezdeki marketlere oranla iyi iş yaptığını ifade eden Yağlıdereli çerçi Kenan Çelik, herkesin kendisinden alışveriş yaptığını söyleyerek, “Bu şekilde biz de kendi ekmek paramızı kazanıyoruz gidip başka memleketlerde çalışacağıma, bu şekilde hem kendi paramı kazanıyorum hem de halka yararlı olmaya çalışıyorum. Aklınıza gelebilecek her şeyi köylü olan yaylacı vatandaşlarımızın ayağına kadar getiriyorum.  Genelde böyle paket ve torbayla alınabilecek şeyler getiriyorum. Bu işten hem ben memnunum hem de halk  memnun.Yani hem ben kazanıyorum hem onlar kazanıyor.  Bazen getiriyorum köylülerin parası olmuyor, bir şekilde veresiye veriyoruz, gerçi hepimiz birbirimizi tanıdığımız için deftere yazma gereksinimi bile duymuyorum." ifadelerini kullandı.( SEDAT KARAKAYA)- GİRESUN


 ÇERÇİLER YAYLA ZAMANINI BEKLİYOR
shadow
shadow

Diğer Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız İlçemizde düzenlenen tören ile kutlandı.

Yazıyı Oku

Meteoroloji Giresun İçin Turuncu Uyarı Yaptı!..

Meteoroloji tarafından, Giresun’un sahil bandında ve sahile yakın ilçeleri için Turuncu ve Sarı uyarı yapıldı.

Yazıyı Oku

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku