Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi

Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi

Bu haber 1971 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 12.6.2019 22:18:56

Espiye Halk eğitim müdürlüğünce açılan kurslardaki el emeği göz nuru  yapılan eserler sergilendi.


Espiye Halk eğitim müdürlüğünce 2018-19 eğitim yılı geleneksel yıl sonu sergisi HEM binasında düzenlenen törenle açıldı.
Espiye Halk eğitim müdürlüğündeki törene Espiye Kaymakamı  Dede Musa Baştürk ,Belediye başkan vekili,Soğukpınar Belediye Başkanı Mustafa Eyice, Jandarma bölük komutanı Yüzbaşı Özkan Arda,İlçe milli eğitim müdürü Ahmet Öztürk ve Daire amirleri memurlar, Siyasi parti temsilcileri,yoğun bir vatandaş topluluğu katıldı.
Espiye Halk eğitim müdürlüğünce 2018-19 eğitim yılı geleneksel yıl sonu sergisinde sergilenen kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri yoğun ilgi aldı.

Espiye Halk eğitim müdürlüğünce 2018-19 eğitim yılı geleneksel yıl sonu sergisinde konuşan HEM Müdürü Melike Bahtiyar Ünver '' Ulusal eğitim politikamız gereğince hayat boyu öğrenme her yaşta her alanda ve yerde misyonu ile hareket etmektedir.Merkezimizde bu misyonla ilçemizin eğitim ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarını sürdürmektedir.Vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel gelişmesini sağlamak onlara bilgi beceri kazandırmak,okuma yazma bilmeyenlere okuma yazma öğretmek,eksik kalan eğitimlerine yardımcı olmak,bir üst eğitim sınavlarına hazırlamak,kültürel eserlerimizi korumak yaşatmak,yaygınlaştırmak merkezimizin en önemli özelliğidir.Merkezimiz bu kapsamda ilçemizde bu yönde kursların açılmasına öncelik vermiş ve amaç doğrultusunda çalışmalar yapmıştır. 2018-19 eğitim yılında 312 kurs açıldığını ,1987 erkek,3180 kadın kursiyer eğitim aldığını açılan kursların 256 sının genel kurslar kapsamında olup 10 alan ve 33 dalda planlanmıştır.Bu kursların çoğunluğu bağımlılıkla mücadele eğitimi,okuma yazma kursları,Kuranı Kerim kursları,rehber öğretmeni olmayan kursda açdığımız aile ve çocuklara yönelik rehberlik hizmetleridir.

1396 erkek ve 1741 kadın olmak üzere 3137 kursiyer eğitim hizmeti almıştır.Mesleki teknik oranda acılan kurs sayısı 122 olup 14 alandan 56 daldan oluşmaktadır.591 erkek 1367 kadın kursiyer eğitim hizmeti almıştır.Okuma yazma alanında 91 kurs açıldığını 340 kursiyer katılım sağlamıştır.Ayrıca Espiye ceza evinde 30 adet kurs açılmış bu kurslara 225 kursiyer mahkum katılmıştır.Yaz aylarında planlamasını yaptıkları yaz kurslarına bu kursların  tabi olmadığını '' söyledi. 
Kuyumculuk teknolojisi gümüş takı işlemeciliği,Güzellik kuaförlük hizmetleri ,Yöresel dokuma ,El sanatları iğne oyası ,Giyim öğretim teknoloji ,Dekoratif tablo hazırlama ,El nakışları ,Tezhip Kurslarında öğrencilerin yıl boyu hazırladıkları eserler sergilendi ve Görücüye çıktı. (Şakir SEZER)

Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi Espiye HEM 'den Yıl sonu sergisi
shadow
shadow

Diğer Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız İlçemizde düzenlenen tören ile kutlandı.

Yazıyı Oku

Meteoroloji Giresun İçin Turuncu Uyarı Yaptı!..

Meteoroloji tarafından, Giresun’un sahil bandında ve sahile yakın ilçeleri için Turuncu ve Sarı uyarı yapıldı.

Yazıyı Oku

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku