Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel GRÜ Rektörlüğüne aday oldu

Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel GRÜ Rektörlüğüne aday oldu

Bu haber 7197 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 25.6.2019 03:16:21

Giresun Üniersitesi Tıp Fakultesi öğretim üyesi Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel,Rektörlüğe aday olduğunu açıkladı.


GRÜ Tıp fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olan Cem Zeki Esenyel 2016 yılından bu yana GRÜ Tıp fakültesi görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel kimdir;
Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel 1963 doğumludur. Tıp fakültesi eğitimini 1980 yılında başladığı Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1987 yılında mezun olarak tamamlamıştır. Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde asistanlığını yapmış ve 1998 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olmuştur. Ocak 2009 tarihinde Doçent olmuş. 4 Mart 2016 tarihinde Profesör olan Cem Zeki Esenyel bu tarihten beri Giresun Üniversitesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.
Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel yurt dışında da bir çok eğitime katılmıştır. Özellikle uzman olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 yıl boyunda Omuz ve Üst Ekstremite  Cerrahisi Konusunda Eğitim almıştır

Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği (TOTDER), Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD), Türkiye Spor Yaralanmaları, Artroskopi ve Diz Cerrahisi Derneği, Türk Omuz ve Dirsek Cerrahisi (ODCD) gibi derneklere de üyedir. 
Uluslararası dergilerde yayınlanan 50’ den fazla, ulusal dergilerde ise 45 adet yayını vardır. Ayrıca bir çok uluslararası ve ulusal kongrelerde sunumları, konferansları ve oturum başkanlıkları bulunmaktadır 
Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel’in bu eserlerinden 5 tanesi ödül almıştır
Prof. Dr. Cem Zeki Esenyel’in Projeleri:
'' Giresun Üniversitesini geliştirmek, Türkiye’nin saylı üniversiteleri arsasında yer almasını sağlamak ve böylelikle Giresun’un kalkınmasına da hizmet etmektir. Giresun Üniversitesinde bir kanser araştırma ve tedavi merkezi kurmak; Giresun Üniversitesine ve Tıp fakültesine Alternatif Tıp ve Ayak Hastalıkları ile ilgili yeni bolümler kazandırmak (Türkiye’de ilk olacak); ve Türkiye markası olacak malzemeler ve biyolojik  ürünler üretecek ve geliştirecek bir merkez kurmak öncelikli projelerim olacaktır''dedi. (Şakir SEZER)


shadow
shadow

Diğer Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız İlçemizde düzenlenen tören ile kutlandı.

Yazıyı Oku

Meteoroloji Giresun İçin Turuncu Uyarı Yaptı!..

Meteoroloji tarafından, Giresun’un sahil bandında ve sahile yakın ilçeleri için Turuncu ve Sarı uyarı yapıldı.

Yazıyı Oku

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku