İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI

İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Bu haber 225 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 23.11.2019 21:15:06

(EKSD) 'nin organize ettiği tiyatroya ilgi yoğundu.


Kurulduğu günden beri Espiye' ye Kültürel ve sanatsal etkinlikler taşıyan Espiye Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (EKSD) yeni bir sanatsal etkinlik ile beğenileri topladı. EKSD'nin organize ettiği "Kuyu" adlı geleneksel tiyatromuzun değerli örneklerinden olan karagöz ve hacivat karakterleriyle sahnelenen oyun ilçemizde sahne alarak, çocuklarımızdan ilgi gördü. 
Çalışma ve sorumluluk bilincinin işlendiği oyunda aynı zamanda keyifli dakikalar da yaşandı. Yoğun katılımın görüldüğü etkinlikte birçok çocuğun ilk kez sahne oyunu ile tanıştığı dikkatlerden kaçmadı. Çocuklarının mutluluğuna ortak olan bazı veliler ise bu tarz etkinliklerin çocukların gelişimde olumlu etki yarattığını ve daha sık yapılmasının bir ihtiyaç olduğu yönünde görüşler belirttiler. 

Bununla birlikte ilçemize ve çocuklarımıza yönelik kültürel ve sanatsal çalışma yapan her kurumun desteklenmesi gerektiği vurgusu veliler tarafından yapıldı. Yapılan interaktif sahne oyunu ile ilgili konuşan dernek başkanı Tolga Kocaman: "Derneğimiz, bugün çocukların gönlünde ayrı bir yere sahip oldu. Çocukların güzel ve farklı bir gün yaşamasına vesile olduğumuz için EKSD ailesi olarak ayrıca mutlu olduk. Derneğimizin amaçlarından biri Espiye' de ve çevre ilçelerde bulunan gençlerimize ve çocuklarımıza sanatsal ve kültürel etkinlikler için olanaklar yaratmaktı. Bugün etkinliğimize katılan onlarca çocuğumuzun mutluluğu ile bir kez daha anlıyoruz ki amacımıza ulaşıyoruz. Bugün için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Davetimiz üzerine ilçemize gelen iris sanat akademi oyuncuları ve oyunu uyarlayan ve yöneten Amasya üniversitesi öğretim görevlisi ve Karadeniz Tiyatrolar Birliği Başkanı Atilla Özgen hocamıza da derneğimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Sanatsal ve kültürel etkinlik ve eğitimlerimiz devam edecektir " dedi.


İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI
shadow
shadow

Diğer Haberler

ERİCEK KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNDA 84 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

Öğrencilerin genel durumları iyi ve hayati tehlikeleri bulunmamakta

Yazıyı Oku


MÜFTÜ KOÇAK’TAN OKUL MÜDÜRLERİNE ZİYARET

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK, okul müdürlerini ziyaret etti.

Yazıyı Oku

ESPİYE' NİN İLK DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI.

Gün Işığı Danışmanlık düzenlenen açılış ile faaliyetlerine başladı.

Yazıyı Oku
MÜFTÜ KOÇAK ÖĞRENCİLERLE DERS YAPTI

“ 4-6 Yaş Grubu Kur’an Kursu” öğrencilerini ziyaret ederek,miniklerle ders yaptı.

Yazıyı Oku