İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI

İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI

Bu haber 522 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 23.11.2019 21:15:06

(EKSD) 'nin organize ettiği tiyatroya ilgi yoğundu.


Kurulduğu günden beri Espiye' ye Kültürel ve sanatsal etkinlikler taşıyan Espiye Eğitim Kültür ve Sanat Derneği (EKSD) yeni bir sanatsal etkinlik ile beğenileri topladı. EKSD'nin organize ettiği "Kuyu" adlı geleneksel tiyatromuzun değerli örneklerinden olan karagöz ve hacivat karakterleriyle sahnelenen oyun ilçemizde sahne alarak, çocuklarımızdan ilgi gördü. 
Çalışma ve sorumluluk bilincinin işlendiği oyunda aynı zamanda keyifli dakikalar da yaşandı. Yoğun katılımın görüldüğü etkinlikte birçok çocuğun ilk kez sahne oyunu ile tanıştığı dikkatlerden kaçmadı. Çocuklarının mutluluğuna ortak olan bazı veliler ise bu tarz etkinliklerin çocukların gelişimde olumlu etki yarattığını ve daha sık yapılmasının bir ihtiyaç olduğu yönünde görüşler belirttiler. 

Bununla birlikte ilçemize ve çocuklarımıza yönelik kültürel ve sanatsal çalışma yapan her kurumun desteklenmesi gerektiği vurgusu veliler tarafından yapıldı. Yapılan interaktif sahne oyunu ile ilgili konuşan dernek başkanı Tolga Kocaman: "Derneğimiz, bugün çocukların gönlünde ayrı bir yere sahip oldu. Çocukların güzel ve farklı bir gün yaşamasına vesile olduğumuz için EKSD ailesi olarak ayrıca mutlu olduk. Derneğimizin amaçlarından biri Espiye' de ve çevre ilçelerde bulunan gençlerimize ve çocuklarımıza sanatsal ve kültürel etkinlikler için olanaklar yaratmaktı. Bugün etkinliğimize katılan onlarca çocuğumuzun mutluluğu ile bir kez daha anlıyoruz ki amacımıza ulaşıyoruz. Bugün için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Davetimiz üzerine ilçemize gelen iris sanat akademi oyuncuları ve oyunu uyarlayan ve yöneten Amasya üniversitesi öğretim görevlisi ve Karadeniz Tiyatrolar Birliği Başkanı Atilla Özgen hocamıza da derneğimiz adına ayrıca teşekkür ediyorum. Sanatsal ve kültürel etkinlik ve eğitimlerimiz devam edecektir " dedi.


İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI İLÇEMİZDE "KUYU" ÇOCUKLARIN BEĞENİSİNİ KAZANDI
shadow
shadow

Diğer Haberler


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku
MEYVELER MEVSİMİ KARIŞTIRDI

Taflan, karadut ve çilek yeniden meyve verdi.

Yazıyı Oku