ÖĞRETMENLER KOROSU BEĞENİLERİ TOPLADI

ÖĞRETMENLER KOROSU BEĞENİLERİ TOPLADI

Bu haber 933 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 23.11.2019 21:29:05

(EKSD) 'den Kültürel faliyetlere devam....


 Espiye Eğitim Kültür ve Sanat Derneği çatısı altında hazırlanan öğretmenler korusu Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda sahne aldı. İlçemiz okullarında görev yapan müzik öğretmenlerinin öncülüğünde hazırlanan koro, ezgilerimizin türkülerle harman olduğu gece için öğretmenleri bir araya getirdi.
 Koro şefliğini Nurdan Uray' ın yaptığı konser seyirciler tarafından beğenileri toplamayı başardı. Türkülerimizin hep bir ağızdan dillendirildiği bu konsere; İlçe Millieğitim müdürü, belediye temsilcileri, çeşitli STK temsilcileri, veliler, öğretmenler ve farklı meslek grupları katıldı. Yoğun ilginin olduğu etkinlik, dinleyicilere keyifli dakikalar yaşattı.

 Öğretmenler korosu hakkında konuşan dernek başkanı Tolga Kocaman; " Geçmişten günümüze bir bağ olan türkülerimiz, toplumumuzun acılarını, sevinçlerini, hüzünlerini en iyi yansıtan kültürel mirastır. Bu mirası, bugün geleceğin mimarları olan öğretmenlerimiz dilden dile aktarmak için birardalar. Anadolu'nun kültürel zenginliğinin aynası olan türkülerimiz ile bugün küçük bir Anadolu mozaiği oluşturduk. Çorum'dan Malatya'ya, Kırşehir'de Trabzon'a, Van'dan Ege'ye, Giresun'dan Trakya'ya ya her renk öğretmenlerimizin sesi ile Espiye'de yankı buldu. Aşık Veysel, Mahsuni, Neşat Ertaş, Pirsultan gibi değerlerimizin bu gecede öğretmenlerimiz tarafından anılması ise ayrı bir önemli noktadır. 
Dernek olarak geçmişten günümüze ve geleceğimize bir köprü olmaya devam edeceğiz. Öğretmen korosu fikri dernek yönetimini ve öğretmen arkadaşımızı çok heyecanlandırmıştı. Bu heyecan, yoğun ama bir o kadarda keyifli çalışmalarla bu konseri oluşturdu. Onca emek bugün dinleyicilerin alkışlarıyla karşılık buldu. Bu gurur verici konser için emek veren öğretmenlerimize, bizlere destek veren ve konserimize katilarak gecemizi güzelleştiren herkese EKSD ailesi adına teşekkür ediyorum " dedi.


ÖĞRETMENLER KOROSU BEĞENİLERİ TOPLADI
shadow
shadow

Diğer Haberler


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku
MEYVELER MEVSİMİ KARIŞTIRDI

Taflan, karadut ve çilek yeniden meyve verdi.

Yazıyı Oku