ESPİYE' NİN İLK DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI.

ESPİYE' NİN İLK DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI.

Bu haber 901 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 23.11.2019 21:38:07

Gün Işığı Danışmanlık düzenlenen açılış ile faaliyetlerine başladı.


Espiye'nin ilk  danışmanlık merkezi olan Gün Işığı Danışmanlık düzenlenen açılış ile faaliyetlerine başladı. 
Espiye halkı tarafından ilgi gören açılışta, aile danışmanı Simge KÜP kendinden ve eğitim hayatından bahsederek, aile danışmanlığı ve oyun terapisi üzerine bir sunum gerceklestirdi. Sunumda danışmanlık ile günümüz aile ilişkilerinde yaşanan bazı sorunların üstesinden daha rahat gelinebileceği vurgusu yapıldı. 
Simge Küp sunumunda; " Aile danışmanlığı yaşanan sorunları aşabilmeyi kolaylaştıran bir süreçtir. Bu alanda Boşanmalar, Aile içi iletişim, evlilik problemleri ve evliliğe hazırlık gibi başlıklarda destekler verilmektedir. Danışma merkezimiz içerisinde oyun terapisi alanında da faaliyetler olacaktır. Çocukların kendini ifade etmesinde oyun ve oyuncakların kullanıldığı alan olan oyun terapisi ile davranış bozukluğu, tırnak yeme, öğrenme güçlüğü, ergenlik sorunları, erken ergenlik, içekapanıklılık, konuşma bozukluğu, yalan konuşma, tikler, alt ıslatma, sınav kaygısı gibi bir çok olumsuz duruma cevap olunmaktadır." ifadelerine yer verdi.

 Ayrıca daha detaylı bilgiyi Espiye Cumhuriyet Caddesi' nde bulunan danışma merkezinden alınabileceğini söyledi. Açılışı Espiye belediyesi adına belediye başkanı vekili Selahattin Hürüz yaptı. Açılış sonrası katılımcılara teşekkür eden Küp, doğduğum topraktaki insanlara faydalı olmak için çıktığım bu yolda yanımda olan aileme ve bana destek veren herkese teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.


ESPİYE' NİN İLK DANIŞMANLIK MERKEZİ AÇILDI.
shadow
shadow

Diğer Haberler


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku
MEYVELER MEVSİMİ KARIŞTIRDI

Taflan, karadut ve çilek yeniden meyve verdi.

Yazıyı Oku