Vali Sarıfakıoğulları, Dünya Engelliler Gününde Engellilerle

Vali Sarıfakıoğulları, Dünya Engelliler Gününde Engellilerle

Bu haber 1389 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 4.12.2019 23:50:35

3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı


Valimiz Harun Sarıfakıoğulları eşi hanımefendi Uzm. Dr. Aliye Serpil Sarıfakıoğulları ile birlikte, 03 Aralık Salı günü Giresun Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Spor Kulübün Derneğini ziyaret ederek engellilere öğle yemeğinde eşlik etti.

Atatürk Meydanında düzenlenen Dünya Engelliler Günü etkinliklerinin ardından Anadolu Engelliler Yardımlaşma ve Spor Kulübün Derneğini ziyaret eden Vali Sarıfakıoğulları ve eşi hanımefendi, dernekte bulunan engellilerle bir süre sohbet ederek, dilek ve sıkıntılarını dinledi.

Dernekte yenen öğle yemeğine eşlik eden Vali Sarıfakıoğulları yaptığı konuşmada, “Hepinizin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü tebrik ediyor, gönülden kutluyorum.  Sizlerle beraber olmak, sizlerle aynı duyguyu taşımak gerçekten benim için çok önemli. Bu beni heyecanlandırıyor. Biliyoruz ki bizim kalbimiz sizlerin kalbiyle aynı düzende. Bu his, duygu bütünleşmesi bir ömür boyu devam eder ve inşallah dostluğumuzda ahirette de devam eder. Tabi sizlerin iyi şartlarda, iyi imkânlarla dernek faaliyetlerinizi yürütmeniz önemli. Bunun için arayış içerisindeyiz. En kısa zamanda gereken yer bulunacaktır. Bizim gönlümüz kalbimiz size her zaman açık. İl Özel İdaresi Hizmet Binasında böyle bir imkân olursa her zaman sizi misafir etmeye hazırız. Hatta sizler ev sahibisiniz. Sizlerle beraber olmayı arzu ederiz. Ben tekrar gününüzü kutluyorum. Allah sizler üzerinde emeği geçenlerden razı olsun. Sizler için gününü vakfeden, emeğini vakfeden büyükleriniz var. Onların emeğini unutmamalıyız. Sizinle aynı hisleri duyguları paylaşan, empati yapan ben olsaydım ne yapardım diyebilen insanlara ihtiyacımız var.  Yola arabamızı park ettiğimizde oradan bir engellinin geçebileceğini düşünmüyor isek, bu düşünceyi aklımıza beynimize nakşetmiyor isek hata yapıyoruz demektir. Buradan da bütün hemşerilerimize bunu ifade etmek istiyorum. Engellilerimizi lütfen unutmayalım. Bu memleket sathında engellilerinde yaşadığını unutmadan hareket edelim. Gününüzü tebrik ediyorum. Hepinizi çok sevdiğimi ifade etmek istiyorum” dedi.shadow
shadow

Diğer Haberler


İç Sularda Avlanma Yasağı 1 Nisan’da Başladı

Giresun ilimizdeki iç sularda avlanma yasağı 1 Nisan 2019 tarihinde başladı

Yazıyı Oku

BAŞKAN AKSU’DAN '' OSMAN AĞA SORUSU İÇİN '' TRT’YE KINAMA

Milis Yarbay Osman Ağa’ya yönelik haksız ve rencide edici soruya tepki göstererek, TRT’yi kınadığını açıkladı.

Yazıyı Oku

GAZETECİ GÖNÜL AYDIN'DAN ''GÖNÜL SIZILARI'' ADLI KİTABI İÇİN İMZA GÜNÜ

Gazeteci ,Yazar Gönül Aydın, '' Gönül Sızıları'' adlı şiir kitabı için imza günü düzenledi.

Yazıyı Oku

Kargo İle Gönderilen Uyuşturucu Yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda kargo ile gönderilen uyuşturucu yakalandı.

Yazıyı Oku

MHP’NİN YENİ İL BAŞKANI KEMAL SEZER

Tirebolulu iş adamı Kemal Sezer, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanlığı görevine getirildi.

Yazıyı Oku

ABD’de en iyi Restoranlar Kategorisinde Bir Türk Yarışıyor

Amerika’da 2017’nın birinciliği için Pennsylvania eyaletinde Türk işadamına ait Golden Eagle Diner yarışıyor.

Yazıyı Oku

Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla bir program düzenlendi.

Yazıyı Oku