CHP İLÇE BAŞKANI BODUR  5. HES İÇİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

CHP İLÇE BAŞKANI BODUR 5. HES İÇİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Bu haber 1569 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 27.1.2020 02:33:42

 Gelevera deresinde 5. HES Çevre felaketi olur


Daha önce Espiye’li vatandaşların ve köylülerin itirazı sonucu iptal edilen Hes projesinin ikinci Çed raporu ile geçirildiğini belirten Chp Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur Hes’e karşı olduklarını belirtti.
 Konu ile ilgili muhabirimiz Taner Karaman’a açıklamalarda bulunan Bodur Şunları söyledi; Gelevera deresinde 5. HES inşaatı başlıyor.  Ana Yüklenicinin Cengiz inşaat olduğunu söyleniyor. Üstleniceler ise Ayzey Elektrik ve Usta İnşaat olduğu söyleniyor.  Gümüşdere,Çukur,Kurugeriş,Yeşilköy,Direkbükü,Yeniköy ve kültür ve turizm alanı olan Yedi değirmenleri direk ilgilendiriyor.
 İlk Çed raporu çıktı. Köylülerin yoğun baskısı sonucu iptal edildi. Ancak ikincisi hazırlandı Yerleşim yerinin üzerine çekerek ikinci çed raporunu geçirdiler. Özellikle Yedi değirmenler bundan çok etkilenecek. Dinamit patlatması ile sismik depremler  suyun akışını değiştireceğini düşünüyorum. Firma ise  suyun akışının değiştiğini iddia edemiyor.  Bölgede endemik bitkiler yaban hayatı(vaşaklar) tabiat parkı doğal turizm Dağ Turizm tabiat anıtları anıt ağaçlar tarihi yayla yolları çeşmeler etkilenecek. Bu şekilde Espiye bitecektir. Siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini ve tüm halkımızı yasaların bize verdiği yetki içinde duyarlı olmaya çağırıyoruz.Taflancık köyü muhtarımız Turgut Çelik konu ile ilgili olarak bir süre görüşerek Gelevera deresine yapılacak olan 5. HES inşatı için  bilgi bilgi alışverişinde bulunduk. Muhtarıma bu duyarlılığı için CHP Espiye örgütü adına teşekkür ediyorum dedi.(Taner Karaman)shadow
shadow

Diğer Haberler

Espiye Kaymakamı Göreve Başladı

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir göreve başladı.

Yazıyı Oku


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku