CHP İLÇE BAŞKANI BODUR  5. HES İÇİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

CHP İLÇE BAŞKANI BODUR 5. HES İÇİN AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Bu haber 340 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 27.1.2020 02:33:42

 Gelevera deresinde 5. HES Çevre felaketi olur


Daha önce Espiye’li vatandaşların ve köylülerin itirazı sonucu iptal edilen Hes projesinin ikinci Çed raporu ile geçirildiğini belirten Chp Espiye ilçe başkanı Eşref Bodur Hes’e karşı olduklarını belirtti.
 Konu ile ilgili muhabirimiz Taner Karaman’a açıklamalarda bulunan Bodur Şunları söyledi; Gelevera deresinde 5. HES inşaatı başlıyor.  Ana Yüklenicinin Cengiz inşaat olduğunu söyleniyor. Üstleniceler ise Ayzey Elektrik ve Usta İnşaat olduğu söyleniyor.  Gümüşdere,Çukur,Kurugeriş,Yeşilköy,Direkbükü,Yeniköy ve kültür ve turizm alanı olan Yedi değirmenleri direk ilgilendiriyor.
 İlk Çed raporu çıktı. Köylülerin yoğun baskısı sonucu iptal edildi. Ancak ikincisi hazırlandı Yerleşim yerinin üzerine çekerek ikinci çed raporunu geçirdiler. Özellikle Yedi değirmenler bundan çok etkilenecek. Dinamit patlatması ile sismik depremler  suyun akışını değiştireceğini düşünüyorum. Firma ise  suyun akışının değiştiğini iddia edemiyor.  Bölgede endemik bitkiler yaban hayatı(vaşaklar) tabiat parkı doğal turizm Dağ Turizm tabiat anıtları anıt ağaçlar tarihi yayla yolları çeşmeler etkilenecek. Bu şekilde Espiye bitecektir. Siyasi partileri, sivil toplum örgütlerini ve tüm halkımızı yasaların bize verdiği yetki içinde duyarlı olmaya çağırıyoruz.Taflancık köyü muhtarımız Turgut Çelik konu ile ilgili olarak bir süre görüşerek Gelevera deresine yapılacak olan 5. HES inşatı için  bilgi bilgi alışverişinde bulunduk. Muhtarıma bu duyarlılığı için CHP Espiye örgütü adına teşekkür ediyorum dedi.(Taner Karaman)shadow
shadow

Diğer HaberlerMEYVELER MEVSİMİ KARIŞTIRDI

Taflan, karadut ve çilek yeniden meyve verdi.

Yazıyı Oku

ÇATLAK” GİRESUN’DA İZLEYİCİLER İLE BULUŞTU.

Eğitim Sen Espiye temsilciliği organize ettiği oyuna ilgi fazlaydı.

Yazıyı Oku


ERİCEK KÖYÜ İLKÖĞRETİM OKULUNDA 84 ÖĞRENCİ ZEHİRLENDİ

Öğrencilerin genel durumları iyi ve hayati tehlikeleri bulunmamakta

Yazıyı Oku


MÜFTÜ KOÇAK’TAN OKUL MÜDÜRLERİNE ZİYARET

Espiye İlçe Müftüsü Yavuz KOÇAK, okul müdürlerini ziyaret etti.

Yazıyı Oku