EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

Bu haber 1940 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 1.3.2020 00:19:52

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"


Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanunun etkili olarak kullanılması ve kadınların şiddete karşı haklarının ne olduğunu bilmeleri için yürüttülen, "Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun" başlıklı panel Espiye' de gerçekleştirildi.

Egitimsen Espiye Temsilciliğinin düzenlediği panelde kadına yönelik şiddetle mücadele, şiddete uğrayan veya şiddete uğrama tehlikesi bulunan kadınların, çocukların, aile bireylerinin ve tek taraflı ısrarlı takip mağduru kişilerin korunmasını amaçlayan "6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun" ele alındı. Tüm emeklisen toplantı salonunda  gerçekleşen panelde Avukat Seren Önal konuşmacı olarak yer aldı.

Avukat Önal İstanbul Sözleşmesi’nin bütün imzacı devletlere yüklediği sorumluluklardan biri olan 6284 sayılı Kanun’u anlattı. “Bu yasa kadını sadece en yakınındaki erkeğin şiddetinden değil hiç tanımadığı bir erkeğin uyguladığı şiddetten de korumakla yükümlü” diyen Önal, kadınların 6284 sayılı Kanun çerçevesindeki haklarından bahsetti. Kanun’un şiddeti ispatlamak için delil istemediğini sözlerine ekleyen Önal, “Korunma kararının verilmesi açısından delil istenilmemesi önemli, idari otoritelerin de anında önleyici ve koruyucu tedbirleri uygulaması önemli ” diye belirtti. Ayrıca Önal, kadınların şiddet karşısında hangi mekanizmaları kullanabileceği bilgisini verdi.

Panel, katılımcıların yönlendirdiği sorulara verilen cevaplar ile son buldu. (Haber Merkezi)EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL
shadow
shadow

Diğer Haberler

Espiye Kaymakamı Göreve Başladı

İlçemiz Kaymakamı Taner Tengir göreve başladı.

Yazıyı Oku


Alan Bazlı Destekleme Ödemeleri Başladı.

Espiye Ziraat Odası yapılan açıklamada, fındık alan bazlı destek ödemelerinin 20 mart tarihinde ödenecek.

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Valilik bahçesinde tören düzenlendi.Baştürk memleketi ERZİNCAN'A Uğurlandı.

Yazıyı Oku

EĞİTİMSENDEN ANLAMLI PANEL

"Kadınların Can Simidi 6284 Sayılı Kanun"

Yazıyı Oku