KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Bu haber 1995 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 18.3.2020 01:18:01

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.


İlçemiz Espiye kaymakamlığına 31 Ağustos 2018 yılında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı  kararnamesi ile atanan Dede Musa Baştürk geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
17 Mart akşam saatlerinde rahatsızlanan Baştürk Espiye Devlet hastanesine kaldırıldı.Burda yapılan ilk müdhalenin ardından Kalp krizi geçirdiği belirlenen Kaymakam Baştürk Giresun Üniversitesi Prof.Dr.A.İlhan Eğitim Araştırma hastahanesine sevk edildi.Yoğun bakıma alınan Baştürk yapılan müdahalelere  rağmen yaşamını yitirdi.
Espiye Kaymakamlığına 2018 yılı ağustos ayında atanan Dede Musa Baştürk ,  02 Aralık 1977 tarihinde Bayburt’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Bayburt’da tamamladıktan sonra 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

28 Şubat 2005 tarihinde Kırşehir kaymakam adayı olarak başladığı görevi müddetince sırasıyla Burdur İli- Çeltikçi, Giresun İli-Dereli ve Çankırı İli- Eldivan İlçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinin ardından bir yıl süreyle yabancı dil eğitimi; Birleşik Krallığın siyasi, hukuki ve idari yapısı hakkında incelemelerde bulunmak amaçları ile İngiltere’de Sheffield Üniversitesi /Yönetim Okulu (Management School)’nda öğrenim gördü.İçişleri Bakanlığı’nca mülki idare amirlerinin yetiştirilmeleri amacıyla düzenlenen kaymakamlık kursunu 28.03.2008 tarihinde başarıyla tamamlayarak kur’a ile Ordu İli Kabadüz İlçesine atanan BAŞTÜRK, 02.04.2008-06.08.2010 tarihleri arasında Ordu/Kabadüz kaymakamlığı; 16.08.2010 – 31.08.2012 tarihleri arasında Erzurum/Uzundere kaymakamlığı, 15.09.2012 tarihinde Çanakkale İli Yenice İlçesi Kaymakamlığı, 2014-2015 yılı Adıyaman- Kahta kaymakamlığı, Erzincan Vali yardımcısı iken Espiye Kaymakamlığı görevine 2018 yılı Ağustos ayında atandı.
Haber Espiye Com ailesi olarak Kaymakam Baştürk 'e Allahdan rahmet sevenleri ve ailesine baş sağlığı diliyoruz.  (Şakir SEZER)


KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ
shadow
shadow

Diğer Haberler

30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramımız İlçemizde düzenlenen tören ile kutlandı.

Yazıyı Oku

Meteoroloji Giresun İçin Turuncu Uyarı Yaptı!..

Meteoroloji tarafından, Giresun’un sahil bandında ve sahile yakın ilçeleri için Turuncu ve Sarı uyarı yapıldı.

Yazıyı Oku

Tarım ve Hayvancılıkta "Kovid-19" Tedbirleri Toplantısı Yapıldı

Tarım işçileri ve hayvancılık faaliyetleri konusunda alınacak ilave tedbirler görüşüldü

Yazıyı Oku

KAYMAKAMIMIZ BAŞTÜRK VEFAT ETTİ

Espiye ilçe kaymakamı geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda etti.

Yazıyı OkuBaşkan Karadere'den Kutlama Mesajı

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Yazıyı Oku

DENİZDEN CESET ÇIKTI

Arıdurak Köyü sahilinde Karaya vurdu

Yazıyı Oku