KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI....

KAYMAKAMLAR TOPLANTISI YAPILDI....

Bu haber 1322 kez görüntülenmiştir - Haber Tarihi: 9.3.2016 21:56:10

Toplantıda, ilçeler arasındaki koordinasyon ile başta KÖYDES olmak üzere ilimiz genelinde yapılan yatırımlar ve gerçekleşme oranları gözden geçirildi.
Toplantının açılışında kısa bir açıklama yapan Vali Karahan, yıl içinde hedeflenen proje ve yatırımların sorunsuz bir şekilde yürütülmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek Kaymakamlara teşekkür etti.
Toplantının KÖYDES ile ilgili kısmında 2015 yılı KÖYDES yatırımlarının ilçeler bazında gerçekleşme oranları ve son durumu masaya yatırılırken, 2016 yılı KÖYDES ödeneklerinin henüz açıklanmadığına dikkat çeken Vali Karahan, Kaymakamlardan ödenekler açıklanana kadar ilçelerinde yapılacak projelerin bugünden itibaren plan ve programlarının çok iyi bir şekilde yapılmasını istedi.

Toplantıda ayrıca Sağlık Müdürlüğü çalışmaları kapsamında; İlimize tahsis edilen yeni ambulansların teslim alınacağı, bu sayede  ilçeler dahil olmak üzere  ilimizde 2013 modelden eski ambulans kalmadığı, sağlık alanında yapılan yatırımlarla ilgili olarak bakanlık istişareli girimlerin devam ettiği, sağlık turizmi konusunda kitapçık bastırılıp dağıtılacağı, Halk Sağlığı Müdürlüğünce; sanitasyon, radon gazı ölçüm cihazlarının dağıtımı ve evde sağlık hizmeti çalışmalarının devam ettiği, Milli Eğitim Müdürlüğünce; Yeni atanan öğretmenlerin aday memurların yetiştirilmeleri ile ilgili 6 aylık programa alındığı, ilimizin TÜİK verilerine göre eğitim alanında başarılı olduğu, Genel olarak;  ilimizde  biten ve açılışa hazır,  yapımı devam eden , 2016 yılı için planlanan yatırımlar görüşülerek program doğrultusunda hareket edileceği vurgulandı.

Başbakanlığın 2016/ 4 sayılı Milli Güvenliği Tehdit Eden Örgüt ve Yapılarla İrtibatlı Kamu Çalışanları hakkındaki genelgesine riayet edilmesi ve gereğinin yapılması kararlaştırıldı. 
Kaymakamların yanı sıra Vali Yardımcıları Recep Uzal, Yüksel Çelik, Barış Demirtaş ve Cahit Karatepe, İlçe Kaymakamları, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hüseyin Taşkın ile ilgili daire müdürleri katıldı.

shadow
shadow

Diğer Haberler


İç Sularda Avlanma Yasağı 1 Nisan’da Başladı

Giresun ilimizdeki iç sularda avlanma yasağı 1 Nisan 2019 tarihinde başladı

Yazıyı Oku

BAŞKAN AKSU’DAN '' OSMAN AĞA SORUSU İÇİN '' TRT’YE KINAMA

Milis Yarbay Osman Ağa’ya yönelik haksız ve rencide edici soruya tepki göstererek, TRT’yi kınadığını açıkladı.

Yazıyı Oku

GAZETECİ GÖNÜL AYDIN'DAN ''GÖNÜL SIZILARI'' ADLI KİTABI İÇİN İMZA GÜNÜ

Gazeteci ,Yazar Gönül Aydın, '' Gönül Sızıları'' adlı şiir kitabı için imza günü düzenledi.

Yazıyı Oku

Kargo İle Gönderilen Uyuşturucu Yakalandı

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan operasyonda kargo ile gönderilen uyuşturucu yakalandı.

Yazıyı Oku

MHP’NİN YENİ İL BAŞKANI KEMAL SEZER

Tirebolulu iş adamı Kemal Sezer, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Giresun İl Başkanlığı görevine getirildi.

Yazıyı Oku

ABD’de en iyi Restoranlar Kategorisinde Bir Türk Yarışıyor

Amerika’da 2017’nın birinciliği için Pennsylvania eyaletinde Türk işadamına ait Golden Eagle Diner yarışıyor.

Yazıyı Oku

Turizm Haftası Kutlanıyor

Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde Valimiz Hasan Karahan’ın katılımıyla bir program düzenlendi.

Yazıyı Oku