OZAN ARİF’İN CENAZE MERASİMİ !  (ALAİTTİN  CEBECİ )

OZAN ARİF’İN CENAZE MERASİMİ ! (ALAİTTİN CEBECİ )

Paylaşım Tarihi: 18.2.2019 23:09:10

16 Şubat 2019 günü Rahmete kavuşan Hak’a yürüyen Büyük Halk Ozanı Arif Şirin’in Muhteşem bir kalabalıkla son ikametine uğurlanış törenine tanıklık ettim.
Ölümüne, geçmişte uğradığı haksızlıklara içim parçalansa da, sevenlerini; sağcı-solcu Türk, Çerkez, Kürt ayırımı olmadan tabutunu omuzlamaları tesellimiz olurken,Mustafa Kemal’in yüceliğine bir kez daha hayran olmuşuzdur..
Türkiye nin her tarafından gelen sevenleri haricinde, Avrupa devletlerinden gelen hayranlarının da küçümsenmeyecek bir sayıya ulaşması; sevgi selinin ruhlarda yarattığı güzelliği görünce, vatan sevgisini insanı yücelttiği seviyeye tanıklık ettiğim için Tanrıma Şükür diyorum..
Muhteşem Cenazeye; CHP den Milletvekilleri ve Mansur Yavaş dahil, İYİ partiden Lider Akşener ve arkadaşları ile büyük katılımın olması, İnsanca bir vefadır, davranıştır. 

Ömrünü feda ettiği Ankara'daki MHP den tek kişinin katılmaması çirkin bir davranış şekli olmaktan öte MHP liderinin hasımlığı neden ile çıkar korkusundan başka bir şey değildir.
MHP ve liderinin bu davranışı ile, Eski Cumhurbaşkanı ve Genelkurmay Başkanı Kenan evrenin cenazesine Katılmayan TSK nin mensup ve komutanlarının davranışındaki paralelliği yakın gördüm.
Kocaman Komutanların özellikle Genelkurmay başkanının; AKP ve liderinin korkusundan doğru veya yanlış Rahmetli Evrenin cenazesine katılmamış olmalarının acısını hala utanarak yüreğimde hissederim.
Hele ki, Cumhuriyete ve Atatürk’e meydan okuyan bence virgül kadar değeri olmayan bir kadını, nezleden hastanede yatarken ziyaretine giden Genel Kurmay Başkanının davranış bozukluğunu da görüp yaşayınca; çıkarların insanlara neler yaptırdığını düşünmüşsem, bu devletimin düştüğü tehlikenin durumunu anlamamdan dır.
Ruhun Şad olsun Arif Kardeşim.
Burada Seninle birlikte Gönlünü kırmış, seni üzmüş Kenan Evren ile anmam, senin hoş görüne sığınmamdandır. Onunda Ruhu Şad olsun. Dilerim ki orada bir köşeye çekilip doğrulara ulaşırsınız! 18 02 19

Reklam Alanı

shadow
SERBEST   KÖŞE --  KONUK YAZAR--


SERBEST KÖŞE -- KONUK YAZAR--

Bu Köşede ESPİYE İle ilğili Güncel Tarihsel Her Türlü hikaye Anı yaşanmışlıklar Yazılacaktır. -