Sen teşkilatını dışarıda eleştiremezsin!

Paylaşım Tarihi: 20.5.2019 00:59:49

Sen ki iktidar partisi teşkilat birimlerinde görevlisin!..
Sen ki birinci ve ikinci derecede yakınların parti teşkilat birimlerinde görevli; partinin icraatlarını, teşkilat birimlerinde görevli siyasetçileri, hükümetin ve bürokratın icraatlarını dışarıda (kamuoyu önünde) eleştiremezsin!
Sizler, eleştirdiğiniz o eksik ve yanlışlıkları gidermek için teşkilatlarda görev almadınız mı?
Hem teşkilatlarda görev alacaksınız hem de teşkilatı (partiyi, görevlilerini, hükümeti ve bürokratları) eleştireceksiniz!.. Bu, teşkilat içindeki acziyetin ve beceriksizliğin itirafı (günah çıkartmak) mıdır?
***
Eleştirilerinizi (sen veya yakınların) teşkilat içinde en yüksek sesle dile getirebilirsiniz, getirmelisiniz de.
Lakin teşkilat içinde seslendiremediğiniz eleştirilerinizi (senin veya yakınlarının) “teşkilatta görevli” sıfatı olduğu sürece dışarıda (kamuoyu önünde) yapamazsınız!
Eleştirilerinizi dışarıda (kamuoyu önünde) yapabilmek için önce (sen veya yakınların) teşkilattaki görevlerinizden istifa etmelisiniz!
***
“Teşkilatlarda görevli” sıfatı taşıyanların dışarıda partisini, hükümeti ve bürokratları eleştirmesi nezaketsizliğin ötesinde hadsizliktir. 
Parti yönetimlerince hadsizlere (anladıkları dilden) hadlerinin bildirilmemesi ise hadsizlere prim vermektir.
***
“Ey iman edenler! Allah için hakkı ayakta tutun, adaletle şahitlik eden kimseler olun. Herhangi bir topluluğa duyduğunuz kin, sizi adaletsiz davranmaya itmesin. Adaletli olun; bu, takvâya daha uygundur. Allah’tan korkun. Şüphesiz Allah yaptıklarınızdan haberdardır.” (Maide, 8)
Vesselam…
Ahmed Çıtlakoğlu
18 Mayıs 2019 C.tesi / 13 Ramazan 1440

Reklam Alanı

shadow
Ahmed  Çıtlakoğlu


Ahmed Çıtlakoğlu

Mali Müşavir -